HAYATA DAHA HUZURLU BAK …

Merhaba ,İnanın insanların hayatlarında başarılı , huzurlu , mutlu olup ya da olmaması ki bunlar insanın elindedir. Sadece toplum , aile , çevre baskısı nedeniye bizde var olan bu güzel özelliklerimizi unutturmuştur Şimdi anlatacağım detayları aslında hepiniz çocukluğunuzdan bu yana bildiğiniz ama uygulamada sorun yaşadığınız arızalı olaylara dönüşmektedir.

Hayatınızda ne kadar olumlu düşünüyorsunuz olaylara nasıl yaklaşıyorsunuz . ( Burda okumayı kesip biraz düşünmenizi istiyorum acaba daha pozitif mi yaklaşıyorsunuz yoksa negatif mi yaklaşıyorsunuz. Düşündünüz değil mi ? şimdi cevabını vereyim çok büyük bir ihtimalle olaylara negatif bakıyorsunuz.Çekim yasası derki neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz negatif düşündüğünüz için hayatınız kötü bir yol alıyor Bunun Cevabını verdik sanırım diğerine geçelim )

Olaylara bakış açısını irdeledikten sonra olaylara bakış düzeyimizi ölçeceğiz . Olaya acaba zorunlu olduğunuz ya da kaldığınız için mi baktınız yoksa menfaat için mi veye bu benzeri bir olay için mi baktınız düşünmeniz lazımdır .Gerçekten sevgi ile bakmadığınız hiç bir şey yeşermez . yeşerse bile meyve vermez meyve verse bile tadını almazsınız tadını alsanız bile hastalığa dönüşür ve eninde sonunda karşılığını alacaksınız .Unutmayın sevgi yi verdiğiniz kadarsınız ne kadar az verirseniz faydanız o kadar az olur.Gerçek manada verirseniz inanın fazlasıyla verilecektir.

Arkadaşlar en önemli ve son maddeye gelmiş bulunmaktayım.Hayatımızda hepimiz bir çok şeye sahibiz ama değerini ne kadar biliyoruz . Gördüğümüz için Gözlerimizin , Duyduğumuz için kulaklarımızın , hayatta olduğumuz ve nefes aldığımız için kaçımız günde sahip olduklarımız için kaç defa ŞÜKÜR ediyor. Bunu unutmayın şuan yaşadığınız hayata belki başkası özenerek bakıyor sizin o beğenmediğiniz hayatınıza ….. Sahip olduğumuzun farkına varalım daha Dünya da susuzluktan açlıktan ölen milyonlarca insan varken ne bu şükürsüzlük diye düşünmenizi öneririm…

ŞEMSİ TEBRİZİ nin meşhur sözüyle bitirelim : Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine teslim ol. bırak hayat sana rağmen değil seninle beraber aksın .Düzenim bozulur hayatımın altı üstüne gelir diye endişelenme nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını ….Okuduğunuz için teşekkürler lütfen sayfayı paylaşalım daha fazla kişiye ulaştıralım sevgi ile kalın…