HAYATINIZI DEĞİTİRECEK 5 KİTAP TÜRÜ

Merhaba sizde kitapların kurdu olma yolundaysanız ve bu güzel alışkanlığı edinmişseniz burada sizlere bahsedeceğim kitaplar ile bakış açınızı değiştirmeye hazır olmanız lazım…

Daha güzel ve kaliteli bir yaşamın sırrını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle kitaplar derim . Çünkü herşeyden önce kitaplar birer dosttur , arkadaştır ve sizleri hayatlardan hayatlara geçmişten geleceğe götüren kitaplardır .

1-) Kral çıplak Halk çırılçıplak (Halis çetin ) : Sivas Cumhuriyet üniversitesinde öğretim üyesi olarak görevini sürdüren ve akademik çalışmalarını kitap haline dönüştürdüğü kitaplarından bir tanesi olarak bu kitabı siyaset ile ilgilenen değerli okuyucalara önerimdir. kitaptaki akıcı ve sadece bir dil kullanması ile ön plana çıkan bu kitap siz değerli okuyuculara Türk siyasi kültürünü bütün detayları ile insan doğasıyla ilişkilendirerek karşımıza sunmaktadır kesinlikle okumalısınız.

2-) 21.yüzyıl için 21 ders ( Yuval Noah Harari ) : Kitabın konusu itibari ile aslında her konuya ufak değinilmiştir. En önemli mesele olarak Teknoloji ‘yi ön plana koymaktadır . yapay zeka , genetik mühendisliği , küreselleşme , blok zinciri gibi konuları ele almaktadır . Bu teknolojik konuları bir çok olay ile bağdaşlaştırarak yaşamımıza olabilecek Fayda ve tehlikelerinden bahsetmektedir . İlgi ile bir çırpıda okunacak bu kitabı teknoloji , bilime merakı olan insanlar için mükemmel bir başucu kitabıdır. konuya yabancı kimseler ise dili ağır değildir herkesin anlayacağı şekilde anlatılmış kesinlikle okumalısınız çok farklı bir bakış açısı kazandıracağından emin olabilirsiniz

3-) SIR (THE SECRET ) Rhonda Bryne ) : Bu kitap çekim yasasını anlatmaktadır .Hayatının belli dönemlerinde hep aynı şeylerin olduğunu fark etmissinizdir . İşte bu kısır döngüden kurtulmanın yollarını sunmaktadır . İnsanlığın aslında hayatını yönlendirebileceğini ama herkesin bunda başarısız olduğunu söylemektedir . İşte sizlere sundukları ve bol örneklerle hayatınızdan kesitler sunduğu bu kitabı okuyarak hayatınızda büyük değişimlere adım atabilirsiniz.

4-)Fİ-Çİ-Pİ ( AZRA KOHEN ) : 3 farklı kitap ve birbiri ile bağlantılı olan bir kitap’tır .Dizi haline getirilen bu kitap dizi sektöründe kitap ile aynı çizgide izleyiciye aktarılmadığından yani bazı şeyleri empoze etmediğinden Azra Kohen diziyi bitirme kararı almıştı.Kitapta belli bir konu ve karakterler etrafında dönmektedir .İzleyiciyi pek sıkmayan ve merak uyandıran bu kitap insanı kendisini ve evreni tanıması ve evrende oluş sebebini sorgulatıcı bir şekilde karşımıza çıkarmaktadır . Bilgi içerikli olan bu kitabı sizleri eski halinizden farklı bir hale dönüştürmeye hazırlıklı olmalısınız. kitapta yaşanan konu ile aşk , entika , hile , psikoloji vb… gibi konuları ele almaktadır .

5-)İKNANIN PSİKOLOJİSİ ( ROBERT CİALDİNİ) : Genellikle Pazarlama sektöründe çalışıyorsunuz ve bir ürünü karşı tarafı nasıl ikna ederek satacağınızı bilmiyorsanız bu kitap tam size göredir . Sadece pazarlama sektöründe değil aile , ilişki , iş , her türlü konuda bir başucu kitabı olabilme potansiyeline sahiptir. Bu kitap tamamen bilimsel açıklamalar ve bolca örneklerle tamamen anlayacağınız ve anında uygulamaya koyacağınız mükemmel bir kitap iyi okumalar dilerim .

Ayrıca daha etkili konuşmak ve karşı tarafı etkilemek daha güzel konuşmak istiyorsanız www.merakinisorgula.com makalesini okuyabilirsiniz